Posłowi PO-KO przeszkadza ulica mjr Szendzielarza „Łupaszki” w Białymstoku ( Lecherus )

Ty to już w ogóle nie nie kumasz…

@fryferykkompot: Jeśli chodzi o ciebie, to komentowałem jedynie twoją bzdurę gdy porównywałeś bezpośredni rozkaz wybicia cywilów przez żołnierzy Łupaszki do rozkazu wybuchu powstania w wyniku którego Niemcy zabili mnóstwo cywili. No rzeczywiście jest co porównywać.

Poza tym dyskutowałem z kretynem według którego Polska nie będzie wolna dopóki nie wyrżniemy wszystkich Ruskich i Niemców (wszak gdybyśmy wcześniej mając okazję wyrżnęli Prusaków, to nie musielibyśmy później walczyć z ich dziećmi, i dziećmi ich dzieci), a za wybicie cywilów należy się jeszcze większy szacunek.

Więc akcja Łupaszki – jakkolwiek by jej nie oceniać – przyczyniła się do uratowania życia tysięcy a może dziesiątek tysięcy Polaków zamieszkujących tamte tereny

Takie są fakty

@fryferykkompot: Fakty są takie, że wyrżnął bezbronnych cywili. To czy ta akcja przyczyniła się czy nie do uratowania dziesiątek tysięcy Polaków to nie są żadne fakty tylko interpretacje. Na pewno nic więcej się wtedy nie wydarzyło w okolicy oprócz pacyfikacji wiosek?

Jeśli chodzi o Łupaszkę to nie wiem czemu akurat mi napisałeś, że nic nie kumam. W pierwszym wpisie napisałem, że nie mam pojęcia jak ja bym się zachował w tamtym czasie, nigdzie nie nazywałem Łupaszki bandytą i zadaniczo nie biorę się za ocenianie ludzi czasów wojny. Ale nawet jeśli biorąc pod uwagę okoliczności można jakoś tam zrozumieć odwet na ludności cywilnej, to branie na sztandary i nazywanie bohaterem kogoś kto wydał taki rozkaz jest już grubą przesadą. Jest wielu innych żołnierzy którzy wykazali się bohaterstwem nie dopuszczając się przy tym rzezi ludności cywilnej.